Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? - STR DENT
آنلاین
قرار
ستادن
ارسال
بلافاصله. مستقیما
جستجو کردن...
آنلاین
قرار
Edit

HASTANELER

مكتبة الصحة

پوشش زیرکونیوم

Zirkonyum Kaplama
İçindekiler Göster

Zirkonyum Diş Kaplama

Diş kaplamaları temel olarak metalik ve metalik olmayan olarak iki gruba ayrılır.

Zirkonyum diş kaplama, zirkonyum dioksit alt yapısı olan porselen diş kaplama yöntemidir. Metal içermezler. Zirkonyum özel fırınlarda oksijen ile birleştirilerek zirkonyum oksit seramiğe dönüştürülür ve diş kaplama malzemesi olarak kullanılır.

Bu avantajları nedeniyle son yıllarda oldukça popüler bir yöntemdir. Genellikle diş çürüğü olan ya da daha estetik beyaz bir gülüş isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Estetik etkinliği nedeniyle ön dişlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Diş yüzeyine veya eksik dişlere uygulanabilir. Diş eti uyumu iyidir. Zirkonyum kaplı dişler, doğal dişlerimizle aynı özeni gerektirir.

Zirkonyum Kaplama İçerik:

  • Zirkonyum Diş Kaplamalarının Özellikleri
  • Zirkonyum Diş Kaplama Yaptıran Hastalar
  • پوشش زیرکونیوم Modelleri Ve Ömrü
  • پوشش زیرکونیوم Yaş Sınırı
  • Zirkonyum Diş Hekimliği Hakkında Sık Sorulan Sorular
  • 2023 پوشش زیرکونیوم Fiyatları
  • Porselen Kaplama Fiyatları
 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılmaktadır?

پوشش زیرکونیوم şu şekilde yapılmalıdır;

Öncelikle diş ile ilgili problem belirlenir. Tedaviye başlamadan önce hassasiyet oluşmasını önlemek için hastanın etkilenen bölgesine lokal anestezi uygulanır. Dişler uygun boyuta küçültülür. Yumuşak malzemelerle veya dijital yöntemlerle küçültülmüş dişlerin ölçüleri alınır. Renk skalası yardımıyla dişlerin rengi hastanın isteğine göre seçilir.

Zirkonyum kaplamalar yapılana kadar hassasiyeti önlemek ve estetik görünümü bozmamak için geçici dişler yerleştirilir. Zirkonyum dişler ortalama 3-5 gün içerisinde hazır hale gelir. Hasta hazırlanan dişleri kabul ettikten sonra geçici dişler çekilir ve zirkon kaplamalar takılır. Dişi sabitlemek için özel şeffaf yapıştırıcılar kullanılır. Kaplama işleminden sonra yarım saat hiçbir şey yemeyin. Doktor tarafından belirlenen günlerde düzenli kontroller yapılır.

Zirkonyum Diş Kaplamalarının Özellikleri

Zirkonyum kaplamalar alt ve üst dişlere uygulanabilir. Genellikle arka grup dişlerde sağlamlık, ön grup dişlerde estetik görünüm elde etmek için kullanılır. Zirkonyum diş kaplamaları birçok avantajı olan malzemelerdir. Bu dişlerin özellikleri ve faydaları şu şekildedir:

   • Özel pişirim işlemlerinden geçtikleri için yapıları oldukça dayanıklıdır.

   • Kırılma, çatlama ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

   • Yüksek korozyon direncine sahiptir.

   • Doğal diş minesi gibi ışığı ileten bir dokuya sahiptir.

   • Metal yapılar içermez.

   • Diş etlerine uyum sağlayarak diş eti sağlığını destekler.

   • Işık geçirme özelliğinden dolayı doğal beyaz bir görünüme sahiptir.

   • Birkaç yıl güvenle kullanılabilir.

   • Düşük ısı iletkenliğine sahip olduğu için sıcağa ve soğuğa karşı hassasiyet oluşturmaz.

   • Metal destekli kaplamaların aksine ağızda tat değişikliği olmaz.

   • Diş etleriyle uyumlu olması sayesinde ağız kokusunu azaltır ve diş etlerinde koyu renk bırakmaz.

   • Doğal dişlere göre renklenme çok nadirdir.

   • Metalin neden olduğu alerjik reaksiyonlardan kaçınılır.

   • Yüzeyi parlak ve pürüzsüzdür. Bu nedenle plak oluşumuna neden olmaz.

  Zirkonyum Diş Yaptıran Hastalar

  Dişlerinin görünümünden memnun olmayan ve daha estetik bir gülüş isteyen herkes zirkon kaplama yaptırabilir. Ancak henüz 18 yaşını doldurmamış kişilerde çene gelişimi devam ettiği için zirkonyum tedavisi gelişimin tamamlanması beklenmelidir. Çoğu zaman, zirkonyum kaplamalı kişilerde aşağıdaki dişler bulunur:

    • Çürük diş,

    • Boşluklu dişler (diastema),

    • Travmatik kırık dişler,

    • Çeşitli nedenlerle lekelenen dişler,

    • Beyazlatma işlemi fayda sağlamayan dişler,

    • Eksik diş,

    • Diş eti çekilmesi nedeniyle estetiği bozulan dişler,

    • Estetik görünümü olmayan dolgulu dişler,

    • Çarpık dişler.

   Zirkonyum Kaplama Modelleri Ve Ömrü

   Zirkon dişlerin ömrü kişiden kişiye değişir. Kimisi 5-10 yıl kullanırken kimisi ömür boyu kullanabilir. Düzenli olarak diş hekimine giden ve dişlerinin sağlığına özen gösteren kişiler yıllarca zirkon kaplama takabilirler. Klinik ortamında yapılmayan tedaviler kısa süreli olduğu gibi kişinin sağlığına da zarar verebilir. Hastaya sağlıklı ve estetik bir gülüş kazandırmak için bazen estetik kompozit dolgular yardımıyla dişlerdeki görsel ve şekil bozuklukları giderilir. Bu yöntemin yeterli olmadığı durumlarda porselen lamine ile zirkonyum lamineler devreye girmektedir. Porselen kaplama uygulamalarında dişler ya hiç fırçalanmaz ya da çok az fırçalanır. Porselen veya zirkon kaplama uygun görülürse basamaklarda yapılan egzersizlere hastanın düşünceleri yeniden kazandırılarak bazı değişiklikler yapılabilir.

   Zirkonyum Kaplama İle Lamine Kaplama Arasındaki Farklar

   Zirkonya kaplama ile lamine kaplama arasındaki fark esas olarak uygulandıkları yüzeyin farklı olmasıdır. Zirkonyum kaplama dişi tamamen saran bir yöntemdir. Lamine kaplama ise dişlerin sadece ön yüzeyine uygulanan ve az sayıda dişin inceltilmesiyle yapılan bir levha porselen yöntemidir. Lamine de her diş ayrı ayrı takılır.

   Zirkonyum Kaplama İle Metal Destekli Kaplama Farkları

   Zirkonyum kaplama ile metalik kaplama arasındaki fark temel olarak porselen destek malzemesinin farklı olmasıdır. Zirkonyum protezlerde porselenin altında zirkonyum malzeme bulunur. Metal kaplama porselenin altında metal bir alt yapıya sahiptir. Zirkonyum kaplamalar ışığı geçiren bir yapıya sahip olup dişlere doğal bir görünüm verirken, metal kaplamalar porselen – beyaz bir görünüme sahiptir. Zirkonyum kaplamalar, diş etlerine uyum sağlayarak diş eti sağlığını destekler. Ancak metal kaplamalar diş etlerine tam oturmadığı için diş etleri morarır. Zirkonyum destekli porselenlerde metal kaynaklı alerjik reaksiyonlar oluşmaz. Metal kaplamalarda ağız kokusu ve tat alma bozuklukları oluşsa da zirkonyum kaplamalarda böyle bir durum görülmez.

   Zirkonyum Kaplamada Yaş Sınırı

   Zirkonyum kaplama için yaş sınırı belirsizdir. Gelişim çağına ulaşmış kişilere zirkonyum kaplama rahatlıkla uygulanabilir. Ancak gelişim çağındaki bireylerde çene gelişimi halen devam ettiği için zirkon tedavisi ile gelişim tamamlanana kadar beklemek daha uygundur.

   Porselen Kaplama Fiyatları ?

    

   Dişler ve ağız sindirim sisteminin ilk halkasını oluşturan organlardır. Diş sağlığı, besin tüketimini, yiyeceğin tadı ve kalitesinin yanı sıra kişinin görünümünü de etkiler ve iyi bir yaşamın gerekli bir parçasıdır. Dişler bazı durumlarda doğuştan gelen özelliklerden dolayı, bazı durumlarda ise bazı dış etkenlerden dolayı kötü durumda olabilir. Kırık, lekeli, eksik veya çarpık dişler gibi sorunlar kişinin sağlığını ve gülüş estetiğini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durumda hasta, profesyonel diş hekimi gözetiminde sağlıklı ve güzel bir gülümsemeye kavuşur. Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilecek diş problemlerinde farklı diş tedavileri kullanılmaktadır. Bu tür tedavilerden biri, dişin dış yüzeyini özel bir malzemeyle kaplayan diş kaplamasıdır. Günümüzde teknoloji ilerledikçe hasar görmüş dişlerin kapatılmasında farklı malzemeler kullanılabilmektedir. En popüler kaplama türlerinden biri porselen diş kaplamalarıdır. Porselen kaplamalar diş kayıplarını, renk bozukluklarını veya diş yüzeyindeki istenmeyen durumları gidermek için kullanılır.

    

    

   Zirkonyum Diş Hekimliği Hakkında Sık Sorulan Sorular

    • Zirkonyum dişler sararır mı?

   Zirkonyum dişler iyi bakılırsa sararmazlar. Ancak herhangi bir nedenle sararan dişler, diş kliniği ortamında yeniden beyazlatılabilir.

     • Zirkon dişleri olan kişiler hangi yiyecekleri yememelidir?

    Zirkonyum dişleri olan kişiler canları ne isterse yiyebilirler. Ancak doğal dişlerdeki gibi mümkün olduğunca sert, yapışkan ve asitli besinlerden uzak durmalıdır.

      • İmplant üzerine zirkonyum kaplama konulabilir mi?

     İmplantların ön bölgesindeki protezler için zirkonyum kaplama kullanılabilir.

       • Zirkonyum tedavisi sırasında ve sonrasında ağrı olur mu?

      Zirkonyum diş hekimliği sırasında lokal anestezi uygulanarak orta dişler sabitlenir. Bu nedenle tedavi sırasında ve sonrasında ağrı hissedilmez.

        • Zirkonyum kaplamalar düşer mi?

       Doğal dişe özel yapıştırıcılar ile yapıştırılan zirkonyum kaplamalar dişten hareket etmez ve düşmez. 

       2023 Zirkonyum Kaplama Fiyatları

       Takılacak diş sayısı ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Metal kaplamalardan daha pahalı olabilir. 2023 yılı zirkonyum diş kaplama fiyatları ve miktarları hakkında doğru bilgi almak için yetkili hastanelerin diş klinikleri ile iletişime geçebilirsiniz. Zirkonyum ise 2023 yılında en çok tercih edilenlerden biri olarak yerini koruyacaktır. Diş hekimi hastaların beklentilerini dikkate alarak en uygun tedaviyi seçmelidir. Daha iyi ve sağlıklı bir gülümseme istiyorsanız en kısa zamanda diş hekimine gidilmelidir.

       پزشکان ما

       علل خونریزی لثه چه می تواند باشد؟

       خونریزی لثه ممکن است در دوران بارداری، در بیماران دیابتی، در دوران قاعدگی در زنان، در موارد مربوط به مصرف مواد مخدر، در موارد استرس، در موارد فشار دادن و ساییدن و در مواردی که مراقبت از دهان و دندان کافی نیست رخ دهد.

       چه زمانی دندان های من پس از کاشت ایمپلنت ساخته می شوند؟

       اگر ایمپلنت شما بدون نیاز به تکنیک های جراحی پیشرفته قرار داده شده است. پس از 3-4 ماه در فک بالا و 2-3 ماه در فک پایین، ایمپلنت های شما با استخوان فک شما ترکیب می شوند و دندان های شما بدون مشکل ساخته می شوند.

       اگر بخواهم دندان هایم را سفید کنم از چه روش هایی می توانم استفاده کنم؟

       روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد. اولی سفید کردن حرفه ای با کمک دندانپزشک و دیگری سیستم سفید کننده خانگی است که طبق توصیه دندانپزشک در خانه اعمال می شود. در مطالعات اخیر بیان شده است که استفاده همزمان از دو روش برای سفید کردن موثر ضروری است. حتی اگر فرآیند بلیچینگ بیمار با نوع مطب انجام شود، برای ماندگاری رنگ توصیه می شود با نوع خانگی ساپورت شود. بلیچینگ خانگی باید زیر نظر دندانپزشک انجام شود.

       هنگام مسواک زدن لثه هایم خونریزی می کند، آیا این مهم است؟

       خونریزی لثه مهمترین شاخص التهاب لثه است. علت اصلی خونریزی لثه، تجمع پلاک در حاشیه لثه است. حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید.

       آیا تجمع سنگ پس از تمیز کردن تارتار افزایش می یابد؟

       افزایش نمی یابد. اگر علل تجمع تارتار اصلاح نشود، پیوند دندان دوباره اتفاق می افتد.

       مدت زمان درمان ریشه چقدر است؟

       درمان ریشه در 1 یا 2 جلسه از یک منطقه بسیار بزرگ به پایان می رسد. اگر فقط یک عفونت حاد در دندان وجود داشته باشد (آبسه)، علائم سیستمیک مانند تب و خستگی، ممکن است نیاز باشد داروهای ضدعفونی کننده برای مدت طولانی تری در کانال ریشه قرار داده شوند. در چنین مواردی در 3-4 جلسه به پایان می رسد.

       مراقبت از ایمپلنت چگونه باید انجام شود؟

       ایمپلنت های ما حداقل به اندازه دندان های ما به مراقبت نیاز دارند. دندان های ما باید حداقل دو بار در روز به مدت حداقل دو دقیقه مسواک زده شوند. سطوح سطحی با دندان های مجاور یا ایمپلنت ها باید با نخ دندان یا برس های رابط تمیز شوند.

       آیا کشیدن دندان و ایمپلنت در یک روز قابل انجام است؟

       وضعیت دندان کشیده شده و استخوان اطراف آن در این زمینه تعیین کننده است. اگر پس از کشیدن استخوان به اندازه کافی باقی مانده باشد و در بافت های اطراف عفونت یا تشکیل کیست مانند وجود نداشته باشد، می توان ایمپلنت را در همان جلسه قرار داد.

       پرسلن زیرکونیوم چیست؟

       با پیشرفت تکنولوژی، زیرکونیوم جای پرسلن فلزی را گرفته است. اکنون پوشش های غیر طبیعی چینی ناشی از زیرساخت های فلزی و سایه سیاه نزدیک لثه ها به لطف زیرکونیوم ناپدید شده اند. با این حال، زیرکونیوم بیشتر برای ساخت بریج هایی که دندان از دست رفته وجود دارد استفاده می شود. اگر قرار است برای یک دندان ساخته شود یا تعداد زیادی دندان تک تک ساخته شوند، به جای زیرکونیوم، پرسلن پرس شده بدون زیرساخت یا روکش های کاملاً زیبایی که با تکنولوژی کامپیوتری طراحی و شکل داده شده اند، توصیه می شود.

       آیا سفید کردن می تواند به دندان های من آسیب برساند؟

       در صورت عدم وجود حفره، دندان های عفونی، فرورفتگی لثه، شکستگی یا ترک خوردگی دندان در دهان، در صورت صلاحدید پس از معاینه دندانپزشک آسیبی به دندان ها وارد نمی شود.

       من باردار هستم، آیا می توانم دندانپزشکی کنم؟

       درمان های غیرخطرناک به ویژه در سه ماهه دوم بارداری (6-4 ماه) قابل انجام است.

       دندان هایم می شکند، چه کار کنم؟

       علل شکستگی دندان به دلیل نقص ساختاری در مینای دندان، اختلالات رشدی، عادات پارافونکسیونی مانند فشردن، ساییدن، جویدن ناخن باید مشخص و درمان شود. بسته به میزان از دست دادن ماده می توان از روش های مختلفی استفاده کرد.

       آیا 24 ساعت شبانه روز از دندان مصنوعی خود استفاده خواهم کرد؟

       برای اینکه بیماران هر چه زودتر به پروتزهای خود عادت کنند باید در روزهای اول به طور مداوم از پروتز استفاده کنند. با این حال، پس از عادت کردن، توصیه می شود آن را در شب بردارید و در یک دستمال کاغذی مرطوب بپیچید. این به بافت های نرم اجازه استراحت می دهد. در موارد خاصی که نمی توان پروتزها را در شب خارج کرد، توصیه می شود که بیمار به تنهایی آنها را خارج کند و به بافت های دندان استراحت دهد.

       آیا باید از چسب های دندانپزشکی استفاده کنم؟

       استفاده مداوم از چسب های دندانی توصیه نمی شود. اما در صورت لزوم استفاده کوتاه مدت ضرری ندارد. در صورت لزوم، پزشک نحوه استفاده از این چسب ها را به شما می گوید.

       چگونه از تشکیل کیست در ریشه دندان جلوگیری کنیم؟

       معاینات منظم دندانپزشکی در تشخیص زودهنگام و درمان کیست های دندانی بسیار مهم است. کیست های دندانی ممکن است در ابتدا نادیده گرفته شوند زیرا معمولاً بدون علامت و بی صدا هستند. در این مورد، معاینات منظم دندانپزشکی برای جلوگیری از عواقب طولانی مدت کیست دندان بسیار مهم است. توصیه می شود کسانی که علائم کیست دندان را دارند به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده و بدون اتلاف وقت معاینه دقیق انجام دهند.

       من در لثه هایم ورم دارم، چه کار کنم؟

       تورم لثه نشانه این است که آبسه در ریشه دندان یا در بافت پریودنتال اطراف دندان ایجاد شده یا در شرف ایجاد آبسه است. در این صورت باید بلافاصله بدون مصرف دارو با دندانپزشک یا متخصص ریشه تماس بگیرید.

       آیا می توان دندان آبسه را کشید؟

       دندان آبسه شده باید در اسرع وقت در طول درمان آنتی بیوتیکی کشیده شود.

       اگر سینوس بعد از کشیدن دندان باز شد چه باید کرد؟

       این شکاف باید هر چه زودتر برطرف شود. در دهانه های بد بسته یا نادیده گرفته شده، ممکن است غذا و نوشیدنی بیمار از بینی خارج شود، سیگار کشیدن مشکل است و گونه نمی تواند بیرون بیاید. بیمارانی که چنین شکایاتی دارند باید بلافاصله به کلینیک جراحی فک و صورت مراجعه کنند.

       مزایای پوشش لمینت چیست؟

       از آنجایی که پرسلن با لایه ای بسیار نازک ساخته می شود، انتقال نور و انعکاس آن به دندان طبیعی بسیار نزدیک است و به لطف این ویژگی ظاهر زیبایی شناسی عالی ارائه می دهد. دندان ها زیاد بریده نمی شوند.

       من در دندان هایم ترک دارم، آیا می توانم دندان هایم را سفید کنم؟

       در صورت وجود ترک در دندان، سفید کردن دندان را می توان به صورت کنترل شده و تحت نظر دندانپزشک انجام داد.

       آیا سفید کردن دندان برای هر دندان یکسان است؟

       رنگ‌آمیزی دندان برحسب موقعیت بین خود تقسیم می‌شود. اگرچه در رنگ های قهوه ای و زرد با ضخامت مینای ایده آل می توان نتایج خوبی داشت، اما ممکن است در دندان های خاکستری رنگ و مینای نازک نتیجه یکسانی نداشته باشیم. فرآیندهای رنگ‌آمیزی ناشی از آنتی‌بیوتیک‌های گروه تتراسایکلین شدیدتر و دائمی‌تر هستند. این مفید است که از قبل با دندانپزشک خود تصمیم بگیرید که ساختار دندان ها چگونه است و چه نوع نتیجه ای خواهید گرفت.

       چه زمانی می توانم بعد از پر کردن دندان غذا بخورم؟

       هر ماده پرکننده دندان دارای زمان گیرش و سفت شدن متفاوتی است و پس از بهبود کامل پرکردگی قابل استفاده است. پر کردن آملاگام به سختی می رسد که بعد از 1-2 ساعت قابل خوردن است و بعد از 2 ساعت کاملا سفت می شود.

       آیا خانم های باردار می توانند پرکردن دندان داشته باشند؟

       تعتبر العناية بالأسنان من أكثر المشاكل الصحية إثارة للفضول والمخاوف أثناء الحمل. خلافًا للاعتقاد الشائع ، يمكن إجراء حشوات الأسنان وعلاجات الأسنان الأخرى في كل فترة حمل ، وفقًا لقواعد معينة. يمكن استخدام مواد حشو الأسنان بأمان أثناء الحمل. إنه تخدير يستخدم للحشو وإجراءات الأسنان الأخرى ، ويمكن اختيار التخدير المناسب والآمن من خلال استشارة طبيب النساء والتوليد قبل تطبيقه.

       دندان فرزندم شکسته است، چه کنم؟

       یکی از مشکلات دندانی که در کودکان دیده می شود، شکستن دندان ها در اثر ضربه است. در این دوره زمانی که آنها کاملاً فعال هستند، ممکن است اغلب متوجه شکستگی یا جابجایی در دندان ها به دلیل افتادن و ضربه شوید (تکان دادن دندان - بلند کردن - تحرک). در چنین مواردی پیشنهاد می کنم از دندانپزشک خود کمک بگیرید. دوره هایی که دندان های شیری و دندان های دائمی به طور همزمان در دهان هستند، دندان های مختلط نامیده می شوند. در طول دندان های مختلط، فک ها و دندان ها بسیار فعال هستند و سعی می کنند با رشد همگام شوند.

       اگر دندان شکسته درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

       اگر متخصصان مراقبت‌های پزشکی حرفه‌ای ارائه نکنند، شکستگی‌های دندان عفونی می‌شوند و باکتری‌ها جمع می‌شوند و منجر به حفره‌ها و آبسه‌ها می‌شوند. در صورت عدم درمان، عفونت در دندان شکسته می تواند به مرور زمان جدی شود و به گردن و سر سرایت کند.

       مراقبت از ایمپلنت چگونه باید انجام شود؟

       مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برای درمان ایمپلنت تک دندان مانند دندان های طبیعی کافی است. در مواردی که بیش از یک دندان از دست رفته باشد، باید از محصولات ویژه ای در درمان بریج ایمپلنت استفاده کرد که پایه پرکننده را نیز تمیز می کند. با توجه به تکنیک مورد استفاده در درمان فک های بی دندانی باید از روش های درمانی مختلف استفاده کرد. هنگامی که از دندان چینی یا پروتز پیچ دار استفاده می کنید، پزشک می تواند دندان ها را به طور کامل خارج کند و در صورت لزوم درمان لازم را انجام دهد. بسته به نوع درمان، پزشک معالج در مورد بهداشت و روش های درمانی خاص صحبت می کند. مانند تمام روش های درمانی، معاینات منظم دندانپزشکی را نباید نادیده گرفت.

       چرا باید دندان های از دست رفته را پر کرد؟

       اختلالات گوارشی که ممکن است ناشی از جویدن ناکافی و مشکلات زیبایی شناختی دندان های از دست رفته باشد، دلایلی هستند که تقریباً همه می توانند به آن فکر کنند. با این حال، خطرات بسیار مهمی برای دندان های مجاور و فک در نواحی با دندان از دست رفته وجود دارد. از آنجایی که فک های ناحیه دندان از دست رفته در حین جویدن تحریک نمی شوند، تحلیل استخوان شروع می شود. دندان های سمت راست و چپ دندان از دست رفته شروع به خم شدن به سمت ناحیه حفره می کنند.

       چگونه پلاک شب را تمیز کنیم؟

       پس از اینکه پلاک شب از دهان خارج شد، با مسواک و خمیر دندان تمیز می شود و در جعبه ای که پزشک داده است قرار می گیرد. پس از برداشتن پلاک، نباید آن را در دستمال بپیچید و در یک مکان بگذارید. در غیر این صورت، دستمال را می توان دور انداخت. قبل از قرار دادن پلاک باید دندان ها را مسواک زد و روی دندان های تمیز قرار داد.

       انواع بشقاب های شب چیست؟

       انواع مختلفی از دستگاه ها برای استفاده در شب وجود دارد. صفحه شفاف شب می تواند به عنوان آتل برای تثبیت مفصل گیجگاهی فکی و قسمت های آن و به عنوان وسیله ای برای خروپف که با جلو بردن فک پایین راه هوایی را باز می کند و در بیماران خروپف کننده استفاده می شود.

       آیا شرایطی مانند افتادن، شکستن، ترک خوردن پوشش زیرکونیوم وجود دارد؟

       این احتمالات تقریباً مشابه احتمال شکستن و بریدن یک دندان سالم واقعی است. هنگام استفاده از فشار ضد فشار و نیروی بیش از حد، ترک بسیار نادر است. در این صورت در کلینیک ما قابل اصلاح و ترمیم است. به عنوان مثال، یک دندان سالم ممکن است در معرض خطر افتادن به دلیل پوسیدگی و از دست دادن مواد باشد. در این حالت پس از درمان دندان، روکش مجدداً چسبانده می شود.

       لبخند هالیوودی چیست؟

       En résumé, des dents blanches esthétiques et étincelantes que vous pouvez porter toute votre vie peuvent être résumées comme une image saisissante qui embellit votre visage et votre sourire avec des facettes permanentes.

       پروتز متحرک به فکم آسیب می زند، چه کار کنم؟

       این یکی از شایع ترین شکایات بیماران است. ابتدا دندان مصنوعی به لثه ها آسیب می رساند، باعث آسیب می شود، به سایر دندان های طبیعی فشار می آورد، باعث درد یا حساسیت می شود و احساس جسم خارجی می دهد. آنها می توانند شکایاتی مانند طعم بد در دهان و ترشح بیش از حد بزاق ایجاد کنند. هنگامی که چنین شکایاتی رخ می دهد، مراجعه به پزشک و یافتن راه حل مفید است.

       پروتزهای متحرک چگونه باید تمیز و نگهداری شوند؟

       پروتزهای متحرک باید بعد از هر وعده غذایی کاملا تمیز شوند. برای این کار باید زیر آب جاری نگهداری شود و با برس های مخصوص دندان مصنوعی یا مسواک های نرم تمیز شود. فقط آب برای تمیز کردن آن کافی است. نیازی به استفاده از بتونه نیست. تمیز کردن دندان مصنوعی هم برای سلامت دهان و هم برای عمر پروتز مهم است.

       پیوند استخوان چیست؟

       پیوند استخوان (پودر استخوان) به روش های مختلفی به دست می آید. پیوندها به شکل پودر یا ذرات کوچک منشأ انسانی یا حیوانی دارند، همچنین انواع مصنوعی نیز وجود دارد.

       چه کسانی را می توان با پیوند درمان کرد؟

       درمان پیوند را می توان برای کسانی که بافت استخوانی کافی برای ایمپلنت ندارند و به دلیل کمبود استخوان نمی توانند از ایمپلنت های All-on و zygomatic استفاده کنند، اعمال می شود.

       روی چه دندان هایی می توان روکش E-max را اعمال کرد؟

       در صورت از دست دادن چند دندان نمی توان روکش E-max را اعمال کرد. در بیماران با از دست دادن بیش از حد دندان توصیه نمی شود.

       دوره درخواست پر کردن زیبایی چیست؟

       از جمله مزایای پرکردن زیبایی دندان، زمان استفاده کوتاه است. اگرچه مدت زمان پرکردن زیبایی با توجه به اندازه دندانی که قرار است پر شود و آسیبی که دندان ایجاد می کند متفاوت است، اما در حدود نیم ساعت تکمیل می شود.

       آیا فرآیند روکش به دندان آسیب می رساند؟

       روکش دندان به دلیل مواد استفاده شده و روش های انجام شده به دندان های طبیعی زیر آسیبی نمی رساند.

       آیا هر دندان عقل نهفته باید کشیده شود؟

       همه دندان های آسیب دیده نیازی به کشیدن ندارند. دندانپزشک با توجه به ساختار فک سالم ترین تصمیم را می گیرد و اعمال می کند. اگر دندان آسیب دیده است یا می تواند به دندان ها و لثه های اطراف آسیب برساند، کشیدن دندان ممکن است بهترین تصمیم باشد. نگه داشتن دندان عقل در یک موقعیت مضر در دهان می تواند در دراز مدت باعث ایجاد حفره، کیست یا تومور در دهان شود.

       چرا دندان عقل دیر رویش می کند یا بی ضرر می ماند؟

       دندان‌های عقل که آخرین دندان‌های دائمی هستند، نمی‌توانند بیرون بیایند، زیرا وقتی فک به دلایل مختلف به کندی یا ناکافی رشد می‌کند، فضای کافی در دهان پیدا نمی‌کند. در برخی موارد موقعیت دندان عقل برای کشیدن مناسب نیست و نهفته باقی می ماند. این روزها بسیار رایج است. دندان عقل برخی افراد با گذشت زمان شروع به رویش می کند، در حالی که برخی دیگر دیرتر شروع به رویش می کنند. در این حالت دیر باز شدن دندان بالا نقش دارد.

       آیا می توان فک پایین من را به جلو برد؟

       بیرون زدگی فک پایین را می توان تا حد زیادی با وسایلی که در دوران کودکی در خارج از دهان قرار می دهند درمان کرد. اگرچه به نظر می رسد فک پایین جلو باشد، اما در برخی موارد ممکن است فک بالا در پشت باشد. باز هم در این موارد می توان با حرکت دادن فک بالا به سمت جلو با دستگاه خارج دهانی تصویر خارج دهانی را اصلاح کرد. بعد از 18 سالگی، افتادگی فک پایین فقط با جراحی قابل اصلاح است.

       به من گفتند فک بالا باریک است، آیا می توان آن را اصلاح کرد؟

       تنگی فک بالا در اولین درمان دندانپزشکی با وسایل قابل حمل و بعد از 12 سالگی در دوره دائمی با دستگاه های دائمی قابل انجام است. بعد از 18 سالگی، فک بالا را فقط می توان با جراحی به نام SARPE بزرگ کرد.

       آیا می توانم با استفاده از بریس راحت صحبت کنم؟

       اگرچه ممکن است به دلیل موقعیت قبلی لب در هنگام قرار دادن اولین بریس ها برای یک یا دو روز در صحبت کردن مشکل داشته باشید، اما در پایان هفته اول گفتار به حالت عادی باز می گردد.

       درمان ارتودنسی من چقدر طول می کشد؟

       درمان ارتودنسی شما ممکن است با توجه به شلوغی دندان ها در دهان، سن شما و مکانیک مورد استفاده متفاوت باشد. هر فردی سرعت حرکت دندان خود را دارد و این سرعت حرکت حتی در بین دوقلوها نیز می تواند متفاوت باشد. پزشک شما می تواند روند درمان ارتودنسی را در طول معاینه با شما در میان بگذارد.

       آیا صحبت در درمان پلاک شفاف دشوار است؟

       دندان ها برای ایجاد صدای مناسب در گفتار بسیار مهم هستند. ممکن است در طی 1-2 هفته اول درمان، تفاوت های جزئی در گفتار وجود داشته باشد، اما این تفاوت جزئی پس از مدتی عادت کردن به آن ناپدید می شود.

       آیا محدودیت سنی برای درمان پلاک شفاف وجود دارد؟

       اگرچه محدودیت سنی برای پلاک شفاف وجود ندارد، اما باید شرایط خاصی رعایت شود. مدیریت پلاک در افراد جوان پس از رویش دندان های ثنایا و دندان های آسیاب دائمی ارزیابی می شود. در بیماران مسن، بافت های نگهدارنده استخوان ها و دندان ها باید در وضعیت خوبی باشند.

       عمر دندان درمان شده کانال ریشه چقدر است؟

       اگرچه بافت دندان به دلیل سوءتغذیه ضعیف‌تر در نظر گرفته می‌شود، اما اگر به خوبی بهبود یابد، می‌تواند تا آخر عمر در دهان باقی بماند.

       آیا کانال ریشه می تواند از کار بیفتد؟

       درمان ریشه ممکن است با شکست مواجه شود، اما در بسیاری از موارد تکرار درمان می تواند دندان را نجات دهد.

       آیا دندان قروچه روانی است؟

       اگرچه دقیقاً مشخص نیست که چه چیزی باعث دندان قروچه می شود، اما گفته می شود که ترکیبی از عوامل فیزیکی، روانی و ژنتیکی است. احساساتی مانند اضطراب، استرس، عصبانیت، ناامیدی یا تنش می تواند باعث هوشیاری شود. دندان قروچه در خواب می تواند جویدن مربوط به خواب باشد که با برانگیختگی در هنگام خواب همراه است.

       کسانی که شب هنگام خواب دندان قروچه می کنند

       دندان قروچه، معروف به دندان قروچه، اغلب با استرس یا اضطراب همراه است. همیشه علائمی ایجاد نمی کند، اما در برخی افراد می تواند باعث درد صورت، سردرد و به مرور زمان سایش دندان شود.

       بعد از پوشش لمینت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

       استفاده از پرسلن بشقاب بسیار نازک در درمان ممکن است باعث ایجاد حساسیت در طول فرآیند بهبودی شود. اگرچه این ماده ای قوی و بادوام است، اما نوشیدنی های خیلی سرد یا خیلی گرم را نباید بعد از استفاده نوشید. هر گونه فعالیتی که می تواند به دندان های طبیعی شما آسیب برساند، مانند ناخن جویدن و دندان قروچه، می تواند طول عمر روکش های چینی لمینت شده را نیز کاهش دهد. پرسلن لمینت که یک پوشش طولانی مدت است، با کنترل دو بار در سال می توان برای مدت طولانی تری استفاده کرد.

       پوشش زیرکونیوم چیست، چرا انجام می شود؟

       روکش دندان زیرکونیوم یک فرآیند روکشی است که بر روی سطوح دندان با استفاده از مواد زیرکونیوم تشکیل می شود. تاج زیرکونیوم به عنوان تاج تاج نیز شناخته می شود. عمدتا برای ترمیم دندان های پوسیده استفاده می شود. با این حال روکش های دندان برای افرادی که خواهان لبخندی زیبا و دندان های سفید هستند نیز اعمال می شود. برای دندان های قدامی و خلفی قابل استفاده است. در حالی که از نظر زیبایی هنگام استفاده بر روی دندان های جلویی زیبا به نظر می رسد، اما از نظر استحکام در هنگام استفاده بر روی دندان های عقب یک کل ایجاد می کند.

       دندان های زیرکونیومی چه ویژگی هایی دارند؟

       ظاهری طبیعی دارند. آنها بسیار محکم هستند. شکستن و ترک خوردن آن دشوار است. مقاومت بالایی در برابر خوردگی و سایش دارد. در برابر اکسیداسیون (اکسیداسیون) مقاوم است. این دندان هماهنگ ترین دندان مصنوعی با دندان های اصلی است زیرا شفاف است و نور را از خود عبور می دهد.

       مزایای دندان های زیرکونیومی چیست؟

       بیماران زیرکونیوم را به دلیل مزایای فراوانی که دارد، به راحتی شکل می دهند و به راحتی به رنگ سفید تبدیل می شوند، ترجیح می دهند. این دندان‌ها دندان‌های مصنوعی هستند که به دلیل ظاهر طبیعی، شباهت زیادی به دندان‌های اصلی دارند. آنها حاوی فلز نیستند. ماندن سالها در دهان بی خطر است (طول عمر بیشتر). حساس نیست؛ در برابر غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم مقاوم است.

       معایب دندان های زیرکونیومی چیست؟

       استفاده از آن در فضاهای بلند دندان (زمانی که شماره از دست رفته بیمار کنار هم و به تعداد زیاد باشد) مناسب نیست. قیمت آن در مقایسه با پوشش های فلزی بالا است.

       چگونه انتخاب رنگ پوشش زیرکونیوم را تعیین کنیم؟

       در انتخاب رنگ دندان زیرکونیومی می توانید رنگ دندان را با مقیاسی که ترجیح می دهید تعیین کنید و درخواست کنید تا رنگ مورد نظر توسط دندانپزشک اعمال شود.

       آیا بیماران دارای روکش زیرکونیومی راضی هستند؟

       میزان رضایت بیماران از عدم دریافت بازخورد منفی از سوی بیمارانی که درمان را پذیرفته اند در مقایسه با سایر روش های پوشش دهی بسیار بالاست.

       عمر دندان زیرکونیومی چقدر است؟

       شما می توانید با عمل مطابق با کنترل های پزشک و با انجام مراقبت های خوب از دهان، عمر روکش زیرکونیومی دندان را افزایش دهید. افرادی که به این شرایط دست می یابند می توانند تا آخر عمر از روکش دندان های خود استفاده کنند.

       آیا می توان روکش زیرکونیوم را دوباره سفید کرد؟

       بله امکان دارد. در صورت رعایت توصیه های پزشک از روز قرار دادن، زردی ایجاد نمی شود، اما در مواردی که مراقبت به هر دلیلی مستمر نباشد، می توان با یک روش راحت و کوتاه در محیط بالینی مجدداً دندان ها را سفید کرد. زرد شدن رخ می دهد.

       کاشت دندان چیست؟

       درمان ایمپلنت روشی با میزان موفقیت بسیار زیاد است زیرا در پایگاه های علمی به خوبی ثبت شده است. برای هر یک از بیمارانی که در زمینه زیبایی دندان های خود را از دست داده یا از دست داده اند، یک دید طبیعی ایجاد می کند.

       ماده اصلی ایمپلنت دندان چیست؟

       ایمپلنت دندان ماده ای ساخته شده از مواد تیتانیوم است که بدن آن را به عنوان بخشی از بدن می پذیرد و با بدن سازگار است.

       مدت زمان درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

       پس از قرار دادن ایمپلنت ها، اگر برنامه های پیشرفته ای برای همجوشی (استئواینتگراسیون) با استخوان ساخته نشده باشد. بسته به سن بیمار، کیفیت استخوان و وضعیت سیستمیک، زمان بهبودی استخوان در عرض 1 تا 6 ماه مورد نیاز است.با توسعه خواص سطحی ایمپلنت هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، می توان پروتزهای کاشت موقت ساخت. عوامل زیادی وجود دارد که زمان ساخت پروتز روی ایمپلنت را تعیین می کند.

       ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

       این دارو برای افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند، استخوان فک مناسبی دارند، دندانی ندارند یا یک دندان از دست رفته دارند استفاده می شود.

       چرا اولین معاینه در درمان ایمپلنت مهم است؟

       درمان موفقیت آمیز ایمپلنت مستلزم ارزیابی برنامه ریزی جراحی و گزینه های درمانی بر اساس ارزیابی بسیار واضح پروتز قبل از درمان است. در طول معاینه، رادیوگرافی پانورامیک یا تصاویر سه بعدی (توموگرافی) از دندان ها گرفته می شود و فرآیندهای مدل سازی انجام می شود. نوع و برندی که باید اعمال شود تعیین می شود.

       آیا همه پزشکان می توانند ایمپلنت کنند؟

       اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید؛ توصیه می کنیم دندانپزشکی را انتخاب کنید که در زمینه خود متخصص باشد، در این درمان تجربه کسب کرده و آموزش های لازم را دیده باشد.

       آیا ایمپلنت برای کودکان مناسب است؟

       بله، ایمپلنت دندان برای کودکان قابل انجام است. کودکان به دلیل فعالیت بسیار زیاد در معرض خطر آسیب یا تصادف هستند. بسته به این خطرات، دندان های دائمی ممکن است از بین بروند. در چنین مواردی، پس از تکمیل رشد و تکامل کودکان، انجام این درمان راه حل قطعی و دائمی خواهد بود.

       آیا افرادی که از پروتزهای متحرک استفاده می کنند می توانند با ایمپلنت موفق باشند؟

       بله، با درمان ایمپلنت می توان از شر پروتز خلاص شد.

       آیا تا زمانی که دندان مصنوعی آماده نشود، بی دندان خواهیم ماند؟

       بسته به تعداد دندان های از دست رفته، دندانپزشک تصمیم می گیرد که چه نوع پروتز دندانی موقت استفاده شود. اگر دندان های شما خیلی از دست رفته است، بسته به روش می توانید یک پروتز متحرک موقت یا یک پروتز ثابت تهیه کنید.ساخت دندان موقت دائمی با ایمپلنت در یک روز با استفاده از تکنیک Bredent FastandFixed در بی دندانی جزئی مانند بی دندانی یا موارد مشابه امکان پذیر است.

       روش بدون درز در درمان ایمپلنت چیست؟

       درمان لثه های اطراف دندان بدون آسیب، بخیه زدن یا برش، جراحی بدون فلپ (ایمپلنت بدون درز) نامیده می شود. در این فرآیند، بهبودی بسیار سریع انجام می شود و راحت تر است. هر رویدادی برای این تکنیک مناسب نیست. دندانپزشک شما نتیجه این موضوع را در پایان اولین معاینه ارائه می دهد.

       روش های all on four و all on six چیست؟

       درمان All on four یا All on six نوع جدیدی از درمان ایمپلنت است که با استفاده از پیچ های تیتانیوم در فک های کاملاً بی دندانی ایجاد شده است. مهم ترین تفاوت درمان All on 4 یا All on 6 با سایر درمان ها، روش های قرار دادن ایمپلنت ها بین دهان و قرار دادن تاج های موقت روی ایمپلنت بلافاصله بدون نیاز به مدت زمان انتظار در حدود 3 ماه است.

       انواع پوشش های ایمپلنت چیست؟

       - پوشش سرامیکی ریخته گری روی ایمپلنت (Smante) - پوشش سرامیکی ریخته گری روی ایمپلنت (سیستم پیچ) - پوشش سرامیکی Eos روی ایمپلنت (Smante) - پوشش سرامیکی Eos روی ایمپلنت (سیستم پیچ) - پوشش رویه زیرکونیوم ایمپلنت (Smante) - پوشش زیرکونیوم روی ایمپلنت (سیستم پیچ)

       آیا دندان ایمپلنت عوارض یا معایبی دارد؟

       هیچ گونه عوارض جانبی پزشکی مشاهده نشده است. در مطالعات علمی، هیچ رویداد بالینی منفی یا واکنش آلرژیک یافت نشد. با این حال، پس از قرار دادن پیچ ایمپلنت در استخوان فک، بدن به طور ارگانیک واکنش "ارگانیک" به آن جسم نشان می دهد. این واکنش 7 تا 10 روز طول می کشد و پس از این مدت به حالت عادی باز می گردد. در زمان های بعدی هیچ واکنشی وجود نخواهد داشت.

       در صورت عدم وجود بافت استخوانی کافی در محل کاشت ایمپلنت چه باید کرد؟

       مقادیر تراکم، ارتفاع و ضخامت استخوان در ناحیه ای که ایمپلنت قرار می گیرد مهم است. این وضعیت بر میزان موفقیت درمان تأثیر می گذارد. در مواردی که استخوان صلاحیت ندارد، باید با تکنیک های مختلف (با استفاده از پیوند استخوان) از تشکیل استخوان حمایت کرد تا تراکم استخوان به حد مطلوب برسد. برای این درمان می توان عملیات هایی مانند استخوان سازی افقی و عمودی در فک، پیوند بلوک، عمل لیفت سینوس در ناحیه خلفی فوقانی را انجام داد.

       آیا در طول درمان ایمپلنت درد یا درد را تجربه خواهم کرد؟

       روش های جراحی تحت بی حسی موضعی، آرام بخش یا بیهوشی عمومی انجام می شود. در طول این درمان، بیمار احساس درد و رنج نمی کند. اگر به توصیه ها و توصیه های دندانپزشک خود عمل کنید، درد و احساس درد که ممکن است بعد از عمل ایمپلنت ایجاد شود تقریباً وجود ندارد و در مدت کوتاهی از بین می رود. بیماران ایمپلنت به طور کلی می توانند فعالیت های روزانه خود را در روز بعد پس از جراحی انجام دهند.

       چرا قیمت ایمپلنت متفاوت است؟

       قیمت ها نیز به دلیل این واقعیت است که برندها و انواع بسیاری از ایمپلنت ها تولید می شود، متفاوت است.

       مراقبت از ایمپلنت چگونه باید انجام شود؟

       مراقبت از دندان تفاوتی با مراقبتی که از دندان های اصلی خود می کنید ندارد. برای اینکه ایمپلنت شما ماندگاری طولانی داشته باشد، کافی است مرتب مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و معاینات روتین دندانپزشکی داشته باشید.

       جایگزین های درمان ایمپلنت چیست؟

       درمان های جایگزین برای درمان ایمپلنت، بریج و دندان های متحرک (دندان مصنوعی) است. با این حال، این درمان ها در مقایسه با درمان ایمپلنت دندان به عنوان درمان های بسیار ناراحت کننده شناخته می شوند.

       Leave a Reply

       نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

       ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!